Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W polskich szkołach na wschodzie uczą ojczystego języka i kultury. W Olsztynie rusza konferencja nauczycieli polonijnych

„Oświata polska na Wschodzie – język polski bez granic” – to hasło trzydniowej konferencji, która rozpoczyna się dziś w Olsztynie.

Weźmie w niej udział prawie 50 nauczycieli z polskich szkół społecznych działających m.in. na Litwie, Białorusi, Ukrainie, w Rosji czy Mołdawii.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną programy pomocowe Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” skierowane do nauczycieli polonijnych. Chodzi m.in. o pakiet edukacyjny „Dawniej to było”. Zaprezentowane zostaną także podręczniki z serii „Język polski bez granic” do nauczania języka polskiego i obcego w szkołach ukraińskich.

Uroczysta inauguracja konferencji metodycznej odbędzie się w sali posiedzeń senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W inauguracji będzie uczestniczył m.in. przedstawiciel polonistyki z Uniwersytetu Lwowskiego, który opowie o 15-leciu katedry oraz o współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 16. Jej organizatorami są: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Wydział Humanistyczny UWM.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciel, polonia, nauczyciele
„Nie znamy polskich tańców narodowych”. Tancerze z Ełku wzięli sprawy w swoje ręce i zorganizowali warsztaty

Polonez tańczony na studniówkach tylko w niewielkim stopniu przypomina polski narodowy taniec. Do takiego wniosku doszli tancerze z Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca działającego przy Ełckim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV