Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ponownym procesie byłego prezydenta Olsztyna sąd wysłuchał oskarżycielki posiłkowej

Fot. A. Piedziewicz

 Sąd wysłuchał dziś zeznań oskarżycielki posiłkowej, czyli kobiety, o której zgwałcenie oskarżony jest były prezydent Olsztyna. Proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Czesław Jerzy Małkowski został zatrzymany na początku 2008 roku. W 2011 ruszył proces przed Sądem Rejonowym w Ostródzie. 4 lata później ostródzki sąd wydał wyrok za zgwałcenie urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz usiłowania gwałtu. Małkowski dostał wyrok 5 lat więzienia i zakazu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego. Z powodu przedawnienia, umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych.

Sąd Okręgowy w Elblągu po apelacji, uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu i usiłowania gwałtu. Sprawa wróciła do Sądu Rejonowego w Olsztynie. Kolejny termin rozprawy jest wyznaczony na 23 listopada.

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, gwałt, Małkowski, zgwałcenie, urzędniczka
Dzieci znalezione w oknie życia w Olsztynie trafiły pod tymczasową opiekę dziadków

Decyzję o oddaniu ich pod opiekę dziadków podjął sąd. Dwoje dzieci zostało znalezionych miesiąc temu. W oknie życia była 2-miesięczna dziewczynka, a obok w wózku 1,5-roczny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV