Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W powiecie gołdapskim będzie bezpieczniej. Samorząd otrzymał dofinansowanie z ministerstwa

Fot. fotolia

Aktywne przejścia dla pieszych, czy zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drodze – to projekty z powiatu gołdapskiego, które dotrzymały dofinansowanie z programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Na ich realizację samorząd otrzyma z ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji prawie 280 tysięcy złotych. Powiat gołdapski będzie realizował trzy projekty. Pierwszy jest kontynuacją wspólnych działań samorządu i policji i dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Drugi projekt „Bezpieczeństwo fundamentem przyszłości” to zajęcia edukacyjne zapobiegające patologii zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Będzie realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Trzeci zakłada budowę aktywnego przejścia dla pieszych na ul. Kościuszki.

Do ministerstwa wpłynęło 320 projektów z całej Polski. Dofinansowanie na łączną kwotę prawie 6 milionów złotych otrzymały 104 pomysły.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, dofinansowanie, Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka, Aktywne przejścia dla pieszych
„Kocie oczka” w Elblągu. Miasto zbuduje aktywne i nowoczesne przejścia dla pieszych

Elbląg dostanie 100 tysięcy złotych na zmodernizowanie kolejnych dwóch niebezpiecznych przejść dla pieszych. Dofinansowanie pochodzi z rządowego „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań - Razem Bezpieczniej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV