Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W prezencie dostali wóz strażacki

W Niemczech wóz strażacki wykorzystywany był podczas nagłych interwencji. Fot. M.Lewiński

Ochotnicy z Biskupca dostali od swoich niemieckich kolegów wóz strażacki. Prezent przyjechał z miejscowości Bramsche w powiecie Osnabrück.

Do tej pory samochód był wykorzystywany podczas nagłych interwencji. Bez względu na to, czy był to pożar, czy chodziło o pomoc techniczną, do zgłoszeń zawsze wyjeżdżał jako pierwszy. Niemieckiemu miastu bardzo dobrze służył przez 20 lat.

Amin Schnieder z Miejskiej Straży Pożarnej w Bramsche podkreślił, że jest to dobra i sprawna ciężarówka.

Ochotnicy z Biskupca mają już pomysły, jak udoskonalić pojazd. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu Tomasz Jarmużewski chce wyposażyć samochód w zbiornik wody o pojemności 1000 litrów, żeby wóz mógł samodzielnie gasić pożary:

00:00 / 00:00

Na uroczystym przekazaniu pojazdu był były ochotnik Ryszard Kołakowski, który kilkanaście lat temu spadł ze ścianki do strażackich ćwiczeń na wysokościach i został sparaliżowany. Strażacy z Niemiec wręczyli mu dwa wózki inwalidzkie. Ryszard Kołakowski prezentem był miło zaskoczony

00:00 / 00:00

Jeden z wózków ma przystawkę z korbą, która umożliwia podjechanie nawet pod strome górki.

Ratownicy z niemieckiego Bramsche zapowiadają, że w przyszłym roku przekażą ochotnikom z Biskupca kolejny wóz strażacki. (lewin/bsc)

Prezent dla ochotników z Biskupca przyjechał z miejscowości Bramsche w powiecie Osnabrück. Fot. M. Lewiński

Siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu. Fot. M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna
90 lat straży w Krzemieniewie

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzemieniewie ma już 90 lat. Obecnie zrzesza 40 ochotników - mówi wójt gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, który jest jednym z członków OSP...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV