Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W procesie byłego prezydenta Olsztyna zeznawała zgwałcona urzędniczka

Czesław Małkowski i jego obrońca. Fot. A. Piedziewicz

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie zakończyła się pierwsza w tym roku rozprawa byłego prezydenta Olsztyna. Czesław Jerzy Małkowski jest oskarżony o zgwałcenie podległej mu urzędniczki.

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Na sali sądowej byli: obrońca byłego prezydenta Olsztyna, prokurator oraz pokrzywdzona kobieta. Dziś zeznania składała zgwałcona kobieta, która jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie. Do końca stycznia zaplanowano jeszcze trzy rozprawy. W lutym odbędą się kolejne cztery.

Sprawa byłego prezydent Olsztyna toczy się od siedmiu lat. W 2011 ruszył proces przed Sądem Rejonowym w Ostródzie. W 2015 roku Czesław Jerzy Małkowski został skazany na 5 lat więzienia. Sąd zakazał mu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego. Były prezydent Olsztyna został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz usiłowania gwałtu. Z powodu przedawnienia, umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych.

Po apelacji prokuratury i obrońcy Małkowskiego, elbląski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu oraz usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd w Ostródzie. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces odbędzie się w Olsztynie.

 

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, gwałt, rozprawa, sąd rejonowy
Napadł na taksówkarza. Odpowie przed sądem

W połowie lutego na wokandę trafi sprawa mężczyzny, który napadł na taksówkarza w Olsztynie. To 24-latek z Katowic. Na początku września zatrzymał taksówkarza w myjni i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV