Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W przyszłym roku w makijażu będzie rządził jeden kolor

Źródło: PAP/CTK

 
„Classic Blue” będzie kolorem roku 2020 Pantone. Barwa ta będzie dominować nie tylko w modzie, ale też w makijażu. Niebieski będzie się pojawiał na powiekach w nawiązaniu do mody z lat 80. i stylu ówczesnych ikon popu.

„Classic Blue” to kolor, który śmiało można nazwać kolorem gwiazd, bo przez lata często pojawiał się na dużym ekranie: od „Kleopatry” po „Blue Velvet”. Najbardziej widoczny był widoczny w makijażach ikon lat 80., od Debbie Harry przez Madonnę po Olivię Newton-John. Używały go w swoich make-upach kobiety ze wszystkich warstw społecznych, nosiła go nawet księżna Diana.

A potem? „Kolorowa dekada się skończyła, niebieski, postrzegany jako kolor dziecięcy, zniechęcił następne pokolenie kobiet, które nie chciały być takie, jak ich matki” – mówi w rozmowie z „Marie Claire” wizażystka Carole Colombani. W latach 90. kierunki w makijażu zaczęły wyznaczać inne gwiazdy, np. Kate Moss i inne mody, jak choćby „maku up no make up”. Niebieski popadł w niełaskę, zyskując niepochlebne określenia w rodzaju koloru dla „Barbie” lub „starych malutkich”.

Ale teraz kolor niebieski wróci do łask, także w makijażu. „Classic Blue”, który niedawno ogłoszono kolorem roku 2020, bez wątpienia trafi również na powieki i policzki kobiet podążających za modą.

„Niebieski w makijażu to kolor odważny, który przynosi sukces” – zwiastują wizażyści. To kolor, który mam mnóstwo fascynujących niuansów. Kontrastuje z cerą, ma ogromną liczbę odcieni, od kobaltu do koloru nieba, od szafiru do fioletu. „To jedyny, nieskończony kolor, obecny na morzu i na niebie, terytorium zabawy i wolności” – zachwyca się Mai Hua, projektantka kolorów. Nic dziwnego, że niebieski w końcu wrócił, na razie jeszcze nieśmiało, ale wkrótce pojawi się w spektakularnych błękitnych czy turkusowych cieniach na powiekach. „Makijaż nie jest już tylko bronią uwodzenia. Te tendencje znikają na rzecz eksperymentowania i radości” – mówi Mai Hua. „Podobnie jak było w latach 80.” – dodaje.

Wizażystka Carole Colombani potwierdza: „Wróciło wszystko, co znajdowało się w kategorii kiczu: połyskliwe lamy, sztuczne futro, aksamit… W świecie wypełnionym barwnymi obrazami nasze oko staje się bardziej tolerancyjne i okazuje się, że kolor niebieski jest naprawdę fotogeniczny” – dodaje.

„Wbrew powszechnemu przekonaniu, niebieski pasuje do wszystkich kolorów oczu. Możesz go nosić podobnie jak czerwoną szminkę, gdyż jest uniwersalny. Dodaj sztuczne rzęsy lub czarną kreskę” – mówi Cindy Bertault, stylistka makijażu Nars.

Rozumie to coraz więcej kreatorów mody, którzy decydują się na lśniący niebieski wygląd na pokazach mody, a wiele marek odrzuciło swoje flagowe produkty na rzecz tych w odcieniach niebieskiego, które dziś wydają się być bardziej atrakcyjne. Na podium są ci, którzy odważą się na ekstrawagancję i ci, którzy wolą delikatność detali.

Co zatem możemy wybrać z niebieskiego makijażu? Za pomocą małych akcentów używajmy drobnych punktów konturówki lub połyskliwego cienia do powiek. Jeśli chodzi o ołówki, postawmy na lekkie i szerokie pociągnięcia, aby powiększyć oko. Najbardziej odważne kobiety mogą skusić się na niebieski tusz do rzęs, który nada spojrzeniu wręcz neonowy charakter.

Źródło: PAP Life

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w moda, kolor, pantone
Feminizm, sport i seriale, czyli moda mijającej dekady

Od feministycznych haseł na koszulkach Diora, poprzez fascynację zdrowym, aktywnym stylem życia, aż po ekologiczny trend. W mijającej dekadzie moda się zradykalizowała, będąc w dużej mierze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV