Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W przyszłym roku zostanie przebudowanych ponad 100 km dróg lokalnych. Listę poznamy 30 listopada

Budowa drogi. Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Ponad 65,5 miliona złotych ma trafić w przyszłym roku do województwa warmińsko-mazurskiego na remonty dróg gminnych i powiatowych. Zostanie ich przebudowanych ponad 100 km.

Wojewoda zatwierdził wstępną listę rankingową samorządów lokalnych, które ubiegały się o rządowe dofinansowanie. Wiadomo już, że – wzorem lat ubiegłych – pieniędzy nie starczy dla wszystkich, bowiem łączna kwota wsparcia, o które ubiegały się samorządy wyniosła ponad 107,5 mln złotych.

Lokalne władze mają teraz czas na wniesienie zastrzeżeń i ubieganie się o ponowne rozpatrzenie wniosków

– mówi Marcin Sikorski z Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Zastrzeżenie wniosą m.in. Mrągowo i powiat ełcki, których wnioski znalazły się z niską punktacją w dole tabeli. Urzędnicy podkreślają, że w tym roku ostateczna kwota dofinansowania projektów przebudowy dróg może być niższa, niż obecnie deklarowana, zmiany zastrzega sobie w swym programie rząd. W tym roku łączne dofinansowanie gmin i powiatów wyniosło ponad 47,5 miliona złotych.

Do 20 listopada czas na zgłaszanie odwołań przez samorządy, a ostateczna lista beneficjentów Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury zostanie zatwierdzona przez wojewodę 30 listopada.

Po konsultacjach ministerialnych i ustaleniu ostatecznej kwoty dofinansowania poznamy finalne decyzje – jest to przewidziane na koniec tego roku.

Autorka: M.Kwiatkowska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ukazał się przedruk „Kancjonału Pruskiego” z 1741 roku. Księga towarzyszyła Mazurom aż po grób

W 18 i 19 wieku najpopularniejsza księga na terenie dzisiejszych Mazur, dziś wyjątkowa pamiątka kultury i religijności tamtych czasów. W Olsztynie odbyła się promocja przedruku "Kancjonału...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV