Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ręce policji wpadli członkowie grupy przestępczej kradnącej łodzie motorowe

Fot. Łukasz Węglewski

Olsztyńskim policjantom udało się zatrzymać członków grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami łodzi oraz sprzętu motorowodnego. Śledztwo w tej sprawie trwało kilka tygodni.

Trzech mężczyzn zatrzymano do kontroli drogowej w momencie, gdy autem z przyczepką wywozili łódkę z Olsztyna. Nie mieli dokumentów sprzętu.

– Okazało się, że wcześniej ukradli także przyczepkę do auta osobowego – mówi Rafał Prokopczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

Policja ustaliła, że mężczyźni dokonali kradzieży co najmniej 3 łodzi oraz sprzętu na łączną kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Udało się też ustalić i wpaść na trop pasera, który zajmował się demontażem skradzionych łodzi oraz dystrybucją osprzętu.

Sprawcami kradzieży byli trzej mieszkańcy Olsztyna. Paserstwem natomiast zajmował się mieszkaniec powiatu giżyckiego. Jak mówi Rafał Prokopczyk, policjanci zatrzymali 60-latka w jego garażu.

00:00 / 00:00

W garażu mężczyzny znajdowała się kolejna łódź częściowo rozebrana. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut paserstwa. Dwóch pozostałych usłyszało zarzut kradzieży.

Wszyscy staną przed sądem. Jeden z liderów grupy oskarżony o kradzież z włamaniem został tymczasowo aresztowany. Pozostali odpowiedzą za kradzieże oraz paserstwo.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV