Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W regionie powstaje kolejny zakład produkujący meble. Warmia i Mazury są liderem na rynku meblarskim

Fot. facebook Lidzbark Welski

 Nowa fabryka grupy Szynaka-Meble powstaje w Lidzbarku Welskim. Uroczyste wbicie pierwszej łopaty to tylko formalność, bo prace budowlane już ruszyły.

W Lidzbarku Welskim powstaje fabryka zajmująca się produkcją mebli tapicerowanych. Będzie to zakład produkcyjny o powierzchni 5 tysięcy tysięcy metrów kwadratowych, w tym 500 metrów biura. Firma już zatrudniła 40 osób, a docelowo miejsce pracy znajdzie tu około 200 osób.

To bardzo cenna wiadomość dla mieszkańców Lidzbarka i okolic, bo – jak podkreślały w rozmowie z Radiem Olsztyn – świeżo zatrudnione krawcowe, o pracę w ich zawodzie do tej pory nie było tu łatwo.

Fabryka Classic Sofa ma rozpocząć produkcję wiosną przyszłego roku, budowa zakładu ma potrwać 8 miesięcy. Powstaje na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Fot. facebook Lidzbark Welski

Fot. facebook Lidzbark Welski

Fot. facebook Lidzbark Welski

Fot. facebook Lidzbark Welski

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Siedem dróg powiatu olsztyńskiego ma szansę na modernizację lub przebudowę

Na liście zadań wspieranych przez Fundusz Dróg Samorządowych znalazło się aż siedem wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych na terenie powiatu olsztyńskiego - poinformował wojewoda warmińsko-mazurski. Łączna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV