Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W regionie ruszyły wypłaty z programu 500 plus

20 rodzinom z Ostródy wojewoda Artur Chojecki wręczył decyzje o przyznaniu wypłaty z rządowego programu 500 plus. Fot. A. Piedziewicz

Pieniądze z rządowego programu Rodzina 500 plus trafiły już do ponad 200 rodzin.

W najbliższych dniach pieniądze będą odbierały kolejne, bo gminy wystawiły dotychczas prawie 2 tysiące decyzji o przyznaniu świadczeń. Dziś wojewoda warmińsko-mazurski 20 takich decyzji wręczył mieszkańcom Ostródy.

Są to zarówno rodziny, którym 500 złotych pomoże godnie przeżyć miesiąc, jak i takie, które dzięki tym pieniądzom zainwestują w rozwój swoich dzieci.

00:00 / 00:00

Wojewoda Artur Chojecki cieszy się, że mimo obaw gminom udało się sprawnie przygotować do przyjmowania wniosków i przyznawania świadczeń.

00:00 / 00:00

Wypłaty nie ruszyły jednak we wszystkich gminach. Jak wynika z danych urzędu wojewódzkiego, decyzji o przyznaniu świadczeń nie zaczęła wydawać jeszcze ponad połowa warmińsko-mazurskich samorządów.

Posłuchaj na ten temat relacji przygotowanej przez Andrzeja Piedziewicza:

00:00 / 00:00

 

(apiedz/bsc/os)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Ostróda, rodzina 500 plus, 500 plus
Elbląg: wypłaty z programu 500 plus

W Elblągu już ruszyły wypłaty w ramach rządowego programu Rodzina 500+. - Kolejne decyzje i wypłaty są przygotowywane na bieżąco - zapewnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV