Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W regionie wyzdrowiały kolejne dwie osoby. Bez nowych zakażeń na Warmii i Mazurach. W kraju są nowe zakażenia i zgony

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 217 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym 163 na Śląsku. Wśród nowych potwierdzonych przypadków nie ma mieszkańców Warmii i Mazur.

Są za to kolejne wyzdrowienia z koronawirusa w regionie. Wyzdrowiały kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego oraz starsza kobieta z powiatu iławskiego. Pierwsza była leczona w szpitalu w Ostródzie, druga przebywała w izolacji domowej.

Od początku pandemii w warmińsko-mazurskiem zakaziło się 170 osób, 132 wyzdrowiały. Jedna zmarła.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 18 746 przypadków zakażenia. Resort podał też, że zmarły kolejne cztery osoby, w sumie odnotowano 929 zgonów.

Testy laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa u 163 osób z województwa śląskiego, 26 osób z województwa dolnośląskiego, 11 osób z województwa świętokrzyskiego, 7 osób z województwa lubelskiego, 3 osób z województwa wielkopolskiego, 3 osób z województwa opolskiego, 2 osób z województwa zachodniopomorskiego, 1 osoby z województwa małopolskiego oraz 1 osoby z województwa podlaskiego.

Resort zdrowia poinformował o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Wśród zmarłych są: 53-letnia kobieta ze Starachowic, 69-letnia kobieta z Tych, 91-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna z Łańcuta. Ministerstwo dodało, że wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

Od wczoraj wyzdrowiało też 177 osób chorych na COVID-19. W sumie w Polsce jest 7 628 ozdrowieńców. Z powodu zakażenia koronawirusem 2 544 osoby są hospitalizowane. 80 947 osób przebywa na kwarantannie, a 18 772 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za J.Golon/MZ

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakażenie, koronawirus, SARS-Cov-2
Od dzisiaj Olsztyn otwiera miejskie żłobki i przedszkola

Dzisiaj wznowią działalność miejskie żłobki i przedszkola administrowane przez samorząd Olsztyna. Każda placówka wprowadziła szereg obostrzeń epidemicznych, w pierwszej kolejności będą przyjmowane m.in. dzieci pracowników służby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV