Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Sępopolu koło Bartoszyc samochód, którym jechało 5 osób, wpadł do rzeki. Kierowca pojazdu nie żyje

Jedna osoba zginęła, a czworo młodych ludzi odniosło obrażenia w wypadku drogowym, do którego doszło w Sępopolu koło Bartoszyc. Samochód, którym jechali zleciał z wysokiej skarpy i wpadł do rzeki.

Jak powiedział starszy kapitan Marek Wojczulanis z bartoszyckiej straży pożarnej, z nieustalonych jeszcze przyczyn osobowy samochód zjechał z drogi, spadł ze skarpy o wysokości około 12 metrów i zatrzymał się w rzece Łynie. Kabina auta znalazła się pod wodą.

Autem jechał 50-letni kierowca, jego troje dzieci – syn i dwie córki w wieku 17-22 lata oraz chłopak jednej z nich. Jedna z dziewcząt wypadła z auta, zanim wylądowało ono w wodzie. Troje pozostałych pasażerów wydostało się z zanurzonego samochodu o własnych siłach. Na brzeg pomogli im dotrzeć funkcjonariusze straży granicznej, której placówka mieści się w pobliżu miejsca wypadku.

Według ratowników, kierowcy nie udało się opuścić kabiny, pozostał na fotelu przypięty pasem. Wydobył go nurek ze specjalistycznej grupy ratownictwa straży pożarnej z Bartoszyc, która przyjechała już kilkanaście minut po wypadku. Jak relacjonowali ratownicy, u kierowcy stwierdzono brak czynności życiowych, przez ponad godzinę poddawany był resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Bez skutku.

Informację o śmierci mężczyzny potwierdził oficer prasowy bartoszyckiej policji Łukasz Grabczak.

Czworo poszkodowanych pasażerów, z podejrzeniem m.in. urazów kręgosłupów, przetransportowano do szpitali w Bartoszycach i Olsztynie. Okoliczności wypadku bada policja. Do zdarzenia doszło na łagodnym łuku drogi przy wyjeździe z Sępopola do Bartoszyc.

 

 

(PAP/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, wypadek, karetka, rzeka
W Olsztynie rozpoczęły się 15. Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

Do stolicy Warmii i Mazur regionu zjechały trzyosobowe zespoły składające się z wykwalifikowanych ratowników, aby sprawdzić swoje umiejętności. Do godziny 5 nad ranem w czwartek (24...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV