Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„W sezonie grzewczym wciąż mamy problemy ze smogiem”. Elbląska Straż Miejska przeprowadza specjalne patrole

Fot. Fotolia.com

Elbląska Straż Miejska przypomina – patrole antysmogowe mają prawo do wejścia na posesję, do domu, czy kotłowni po to, by sprawdzić, jakiego opału do ogrzania obiektu używa właściciel.

Kontrole w mieszkaniach mogą odbywać się od godz. 6.00 do 22.00, a w obiektach przemysłowych przez całą dobę. Patrol ma obowiązek sprawdzić czy kontrolowany ma umowę na wywóz śmieci. Może też żądać dokumentów i przesłuchać  osoby w sprawach związanych z kontrolą.

Patrol antysmogowy ma szerokie uprawnienia w kwestii kontrolowania trucicieli. Może też surowo karać tych, którzy uporczywie łamią prawo – przypomina Jan Korzeniowski, szef elbląskiej straży miejskiej. Kontrole są konieczne, bo Elbląg wciąż w sezonie grzewczym ma problem ze smogiem, wśród substancji przekraczającej dopuszczalne normy jest rakotwórczy benzoapiren – tłumaczy Krystyna Wątroba z elbląskiej Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Dodajmy, patrol antysmogowy ściśle współpracuje z policją. Od początku sezonu grzewczego strażnicy miejscy w Elblągu przeprowadzili blisko sto interwencji dotyczących spalania odpadów. 1/5 zakończona została wystawieniem mandatów karnych za to wykroczenie.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kontrole, smog, patrole, patrol antysmogowy, Jan Korzeniowski
W regionie od kilku dni utrzymuje się mróz. Bezdomni z Elbląga mogą liczyć na pomoc służb

Straż miejska w Elblągu razem z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej patroluje miejsca pobytu bezdomnych. W ostatnich dniach temperatura utrzymuje się na minusie. A to oznacza,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV