Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W sobotę Wiosna ogłosi kandydatów w wyborach do Europarlamentu. „Chcemy samodzielnie pokazać, że mamy siłę”

Monika Falej

„Wojna polsko-polska przenosi się na scenę Parlamentu Europejskiego” – stwierdziła w Porannych pytaniach Monika Falej, koordynatorka warmińsko-mazurskich struktur partii Wiosna.

W jej ocenie polskie partie polityczne zasiadające w Europarlamencie nie bronią interesów kraju:

Polskie rozgrywki często przenoszą się na ten szczebel. Dlatego musimy pokazać, że trzeba rozmawiać ze wszystkimi. Z drugiej strony chcemy pokazywać interesy i tłumaczyć, dlaczego odbywają się takie, a nie inne głosowani. Nawet jeśli będzie trudna decyzja do podjęcia, to chcemy ją przedstawić z uzasadnieniem.

Warmińsko-mazurscy działacze Wiosny Roberta Biedronia twierdzą, że wiedzą już, kto znajdzie się na listach. Jednak z ujawnieniem nazwisk jeszcze czekają. Monika Falej wyjaśniła także, dlaczego jej ugrupowanie nie weszło w skład szerokiej Koalicji Europejskiej przed wyborami do Europarlamentu. – Chcemy pokazać samodzielnie, że mamy siłę – zwracała uwagę. Przekonywała, że partia „Wiosna” chce pokazać nową jakość, a przy okazji ma pretensje np. do niektórych polityków Nowoczesnej:

Posłowie i posłanki uczestniczyli w naszych protestach, a później inaczej głosowali w parlamencie. Jest to nieuczciwe w stosunku do ludzi. Nie wyjaśnia to, dlaczego w jednym momencie są z nami i mieszkańcami, a później w sejmie okazuje się co innego.

Partia „Wiosna” zaprezentuje „jedynki” list do Europarlamentu w najbliższą sobotę. Wtedy w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konwencja tego ugrupowania.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Moniką Falej

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Parlament Europejski, Poranne Pytania, wiosna
Kiedy poznamy kandydatów Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Wiosna Robert Biedronia wciąż tajemnicza w sprawie nazwisk kandydatów do Europarlamentu. Pełne składy listy mamy poznać dopiero w przyszłym tygodniu. Warmińsko-mazurscy działacze Wiosny Roberta Biedronia twierdzą,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV