Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W środę i w weekend kolejne zmiany ruchu w Olsztynie

Budowa linii tramwajowych w Olsztynie (5 maja 2015 r.) – tory na ul. Sikorskiego. Fot. Łukasz Węglewski

Tempo prac przy budowie linii tramwajowej w Olsztynie coraz większe. W tej weekend w południowej części Olsztyna wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu na Sikorskiego.

Z tego powodu już w środę 24 czerwca utrudnienia czekają mieszkańców niektórych ulic łączących się z aleją Sikorskiego. Drogowcy muszą bowiem położyć ostatnią warstwę asfaltu, w związku z czym w środę przez kilka godzin będą zamknięte wjazdy z Sikorskiego w ulice Minakowskiego, Berlinga, Andersa i Sucharskiego.

– Musimy zamknąć je w ciągu dnia, tych prac nie da się wykonać w nocy – przekonuje Grzegorz Orłowski z firmy Skanska.

00:00 / 00:00

Natomiast z soboty na niedzielę drogowcy przełożą ruch na alei Sikorskiego z jezdni, po której obecnie poruszają się samochody, na jezdnię, która została przebudowana.

– Będzie to związane z zamknięciem ulicy Płoskiego na odcinku od Sikorskiego do Witosa oraz jednej nitki ulicy Witosa na odcinku od Płoskiego do Janowicza – mówi Andrzej Karwowski, kierownik ratuszowej jednostki odpowiedzialnej za budowę linii tramwajowej.

00:00 / 00:00

Ulice Płoskiego i Witosa mają być zamknięte przez około tydzień.

 

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaje, budowa tramwajów, utrudnienia w ruchu
Olsztyn: za kilka dni kolejne zmiany w organizacji ruchu

W najbliższy weekend kolejne istotne zmiany w organizacji ruchu w południowej części Olsztyna. Od niedzieli nie da się wjechać z ulicy Tuwima w aleję Sikorskiego. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV