Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W „Starej Kotłowni” obejrzymy „W ciszy… i „W drodze…”

Wystawa Mirosławy i Kazimierza Rocheckich w galerii „Stara Kotłownia”, fot. Galeria

W olsztyńskiej galerii „Stara Kotłownia” można oglądać dwie – nieprzypadkowo sąsiadujące ze sobą prezentacje. „ W ciszy…” Mirosławy Rocheckiej i „W drodze…” Kazimierza Rocheckiego.

Artyści – prywatnie małżeństwo – są profesorami toruńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Choć ich prace różnią się formą wypowiedzi, to przesłanie, które niosą – jest podobne. Profesor Rochecki inspirację czerpie m.in. ze świątyń południowo – wschodniej Polski… . – Tam się urodziłem i mieszkałem, a czym skorupka za młodu nasiąknie, tym trąci. Tam jest inna mentalność. Bóg nie jest taki kochający, tylko groźny, ale szedł jednocześnie z ludźmi w pole i pracował z nimi – mówi profesor Rochecki i dodaje: – Jeśli ktoś umie powiedzieć krótko a zwięźle i dosadnie, to bardziej zapada w pamięć.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Jak podkreślił na zakończenie naszego spotkania Mirosław Rochacki – „Barw może być niewiele, ale mogą nieść znacząca treść”, o czym każdy może się przekonać w galerii „Stara Kotłownia”.

Otwarcie wystawy, od lewej Mirosława Rochecka i Kazimierz Rochecki, fot. Galeria

(rles/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w malarstwo, galeria, Rochecki
Mazury widziane oczami Edwarda Ratuszyńskiego

Olsztyński malarz, grafik, ilustrator Edward Ratuszyński miłośnikom swojego talentu prezentuje już drugą w tym roku wystawę. Tym razem są to plenery z wodą, która jest ich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV