DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro

W stolicy Warmii i Mazur zakończyły się Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli

Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli. Fot. K. Piasecka

Ponad 170 młodych szablistów walczyło na Mistrzostwach Polski Młodzików w Olsztynie.

W niedzielę  (11 czerwca) zakończyły się dwudniowe zawody. W sobotę (10 czerwca) młodzi szermierze rywalizowali indywidualnie i nie zdobyli żadnych medali. W klasyfikacji chłopców najwyżej, na 10. miejscu, uplasował się Piotr Kozłowski z UKS Hajduczek Olsztyn.

Klaudia Malgrem z Hajduczka zajęła 6. miejsce w rywalizacji dziewcząt, a jej klubowa koleżanka Aniela Kozłowska uplasowała się o oczko niżej. Natomiast drużynowo chłopcy z Hajduczka zajęli 5. miejsce, a dziewczęta stanęły na najwyższym stopniu podium! Wśród nich była Klaudia Malgrem, która jest najlepszą młodziczką w kraju. Szermierkę trenuje od 7 lat i zdradziła jej recepta na sukces.

00:00 / 00:00

Trener Hajduczka Olsztyn Adam Sobczyk podkreśla, że szermierka uczy młodych ludzi dynamiki, szybkiego podejmowania decyzji i zdecydowania.

Mistrzostwa Polski Młodzików mają szanse na stałe zagościć w sportowym kalendarzu imprez na Warmii i Mazurach. Rzecznik prasowy mistrzostw Krzysztof Kozłowski przyznał, że nie stanie się to w przyszłym roku, ale prawdopodobnie za 2 lata.

(KPiasecka//BSChromy)

Więcej w sport, Mistrzostwa Polski, szermierka
Futboliści amerykańscy AZS Olsztyn Lakers zostają w 1. lidze

W miniony weekend futboliści amerykańscy AZS Olsztyn Lakers rozegrali w Krakowie z tamtejszymi Kingsami mecz o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Lakersi przegrali 0:42. Zawodnicy z...