Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

W Stomilu idą zmiany

Stadion przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. Fot. Łukasz Sadlak

Ostatnie dni przyniosły wiele informacji dla kibiców olsztyńskiego Stomilu.

Jedna z nich jest związana ze stadionem. Po pracach remontowych jakie wskazał PZPN, klub zgłosił olsztyński stadion do rozgrywek I ligi. Jest więc szansa, że domowe spotkania Stomil będzie rozgrywał w Olsztynie, a nie, jak pierwotnie zakładano, w Ostródzie.

Biało – niebiescy pojechali do Warki na obóz przygotowawczy. Wbrew zapowiedziom, do autokaru nie wsiadł Artur Siemaszko, który ma być wypożyczony z Zagłębia Lubin. Jego klub na razie nie wyraził zgody na wyjazd, ale wkrótce może się to zmienić. Z drużyną pojechali natomiast inni testowani zawodnicy: Ernest Dzięcioł i Jakub Mosakowski. Ze zwolnienia lekarskiego wraca również podstawowy obrońca Stomilu, Marcel Ziemann.

Jak nieoficjalnie ustalił Maciej Świniarski, trener Tomasz Asensky ma duży ból głowy – w okolicy Warki nie ma ewentualnych sparingpartnerów, mających wolne terminy na mecze testowe.

Wyjaśniła się natomiast przyszłość czterech czołowych piłkarzy Stomilu z zeszłego sezonu. Nowy kontrakt podpisał Grzegorz Lech, a do rezerw Legii Warszawa odeszli Tsubasa Nishi  i Tomasz Wełnicki. Środowisko zmienia także Piotr Klepczarek – on z kolei przenosi się do II-ligowego Znicza Pruszków.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego.

00:00 / 00:00

 

Autor: Maciej Świniarski

Redakcja: Adrian Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil, Olsztyn, stadion, I liga, pzpn, Grzegorz Lech, Tomasz Wełnicki, Tomasz Asensky., obóz przygotowawczy, Warka, Tsubasa Nishi
Kto zostanie nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie?

Rozpoczął się konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Dotychczasowa szefowa  Agnieszka Kołodyńska została odwołana ze stanowiska 19 maja, po tym jak pod koniec ubiegłego roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV