Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W świecie horrorów

Kadr z serialu Bates Motel. Zdjęcie ze strony www.netflix.com

W najnowszej audycji Łukasz Adamski i Monika Szczygło rozmawiają o fenomenie horrorów na przykładzie serialu inspirowanego „Psychozą” Alfreda Hitchcocka.

Dostępny na Netflix „Bates Motel” jest swoistym prequelem arcydzieła Hitchcocka i opowiada o tym, co spowodowało, że Norman Bates stał się psychopatycznym mordercą.

W programie również niezwykły dokument „The Defiant Ones” opowiadający o sporej części historii rocka i rapu, o którym na portalu wPolityce.pl tak pisał Łukasz Adamski:

Czteroodcinkowy serial „The Defiant Ones” to nie tylko gratka dla fanów najważniejszego hiphopowego producenta ostatniego ćwierćwiecza Andre’a Younga znanego jako Dr. Dre oraz stojącego za sukcesami takich gigantów jak U2, Tom Petty, Stevie Nicks czy Bruce Springsteen Jimmy’ego Iovine’a. Ten serial to również kawał historii popkultury oraz opowieść o amerykańskim śnie. Ziszczeniu mitu „od pucybuta do milionera”. W tym wypadku miliardera.

Na koniec omówienie nowości DVD „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” o jednym z najsłynniejszych tenisowych pojedynków w historii tego sportu.

Posłuchaj audycji pt. Do zobaczenia

 

Redakcja: BSChromy za M.Szczygło

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino
Aresztowano 34-latka, który dla pieniędzy próbował udusić własną babcię, a potem zranił ją nożem

Zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszał mieszkaniec Giżycka, który brutalnie zaatakował swoją babcię. Kamil W. mieszkał z dziadkami od 2 lat.Gdy dziadka nie było w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV