Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Szczytnie pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze od seniorów. Przestępców szuka policja

Wracamy do sprawy oszustów, którzy zaatakowali w Szczytnie. Do dwóch mieszkanek miasta zadzwonili mężczyźni podający się za ich synów.

76 -letnia kobieta, której rzekomy syn przedstawiał wizję wypadku i koniecznej pomocy finansowej, nie dała się zwieść. Szybko się rozłączyła i zadzwoniła na policję.

W drugim przypadku 83-letnia kobieta odebrała telefon i usłyszała, że dzwoni syn, a że jest trochę przeziębiony ma zmieniony głos. Gdy padło imię syna rozmowa potoczyła się szybko. Mężczyzna powiedział, że spowodował wypadek samochodowy, trzy osoby trafiły do szpitala i musi teraz zapłacić kaucję, bo inaczej trafi do więzienia. Prosi o pomoc i przyśle po pieniądze nieumundurowanego policjanta. Te argumenty sprawiły, że gdy do drzwi mieszkania 83-latki zadzwonił wysoki mężczyzna bez wahania przekazała mu wszystkie pieniądze. Gdy zadzwoniła do prawdziwego syna, dowiedziała się, że padła ofiarą oszustów.

Policjanci szukają przestępców i po raz kolejny apelują do rodzin oraz sąsiadów starszych, samotnie mieszkających osób o przypominanie im, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy nieznajomym. W przypadku telefonu o wypadku, wymaganej kaucji lub odszkodowaniu należy natychmiast rozłączyć się z rozmówcą i zadzwonić pod bezpłatne numery alarmowe policji 997 lub 112.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, szczytno, oszust, senior
Oszust wyłudził pieniądze podając się za… syna

W Szczytnie pojawili się oszuści, tym razem działali metodą "na syna". Do dwóch mieszkanek miasta zadzwonili mężczyźni podający się za ich synów. Pierwsza rozmowa była krótka....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV