Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W tym miesiącu handlowa niedziela przypada 26 maja. Dziś sklepy są zamknięte

W tę niedzielę otwarte są tylko placówki, w których za ladą stoją ich właściciele.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią, jeszcze w tym roku,  handel jest dozwolony w jedną, ostatnią niedzielę w miesiącu, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od tysiąca  złotych do 100 tysięcy, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakupy
W kwietniu mamy jeszcze dwie niedziele handlowe

Dziś (14 kwietnia) sklepy są otwarte. Jest to niedziela poprzedzająca Wielkanoc, której zakaz handlu nie obejmuje. Niedziela po świętach - 28 kwietnia - również będzie handlowa. Ustawa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV