Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W tym roku WOŚP pomaga dziadkom i ich wnukom

Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Po raz 23. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sprzęt zakupiony dzięki fundacji znajduje się we wszystkich oddziałach noworodkowych w całej Polsce.

Na Warmii i Mazurach najwięcej sprzętu otrzymał Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Na każdym oddziale i w każdej poradni szpitala znajdziemy sprzęt oznaczony czerwonym serduszkiem WOŚP – podkreśla Grzegorz Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Także Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest jednym z beneficjentów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do dziś Fundacja Jurka Owsiaka przekazała placówce sprzęt o wartości około 2,5 miliona złotych. Szpital wciąż otrzymuje nowe urządzenia – wylicza dyrektorka placówki Elżbieta Gelert.

00:00 / 00:00

Oba szpitale, w Olsztynie i Elblągu czynnie uczestniczą w finałach Wielkiej orkiestry, włączając się do zbiórek i organizując różne atrakcje. (gol/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP, pomoc, szpital dziecięcy
23. finał WOŚP na Warmii i Mazurach

W całej Polsce trwa 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Atrakcji nie brakuje również w miejscowościach Warmii i Mazur. Biesal Orkiestra Jurka Owsiaka gra w Wiejskim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV