Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„W tym roku wydamy ponad 260 milionów złotych na oświatę” – zapowiadają władze Elbląga

Fot. fotolia.pl

Elbląg nie oszczędza na szkołach – tak na argumenty przedstawicieli rządu o niedofinansowaniu wydatków na edukację odpowiada prezydent Witold Wróblewski.

W tym roku Elbląg na oświatę wyda ponad 260 milionów złotych, subwencja wynosi 138 mln złotych. Brakującą kwotę na utrzymanie szkół samorząd musi dołożyć z własnego budżetu, także zapowiadane podwyżki płac, o które walczą nauczyciele.

00:00 / 00:00

Elbląski poseł Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski uważa, że wiele postulatów związanych z oświatą ma podłoże polityczne i jest związane z serią wyborów, które czekają nas w tym roku, tak jak obecne żądania. Jak zapewnia, jest przekonany, że minister Zalewska prowadzi rozmowy z tymi, którzy chcą rozmawiać i dodaje, że nie nie nadgonimy w krótkim czasie ostatnich 30 lat.

00:00 / 00:00

Na razie nie wiadomo ile szkół w Elblągu przystąpi do planowanej przez związki zawodowe akcji protestacyjnej nauczycieli. Trwa referendum. Władze miasta zapowiadają, że dopiero wtedy podejmą działania. Będą uzależnione od skali strajku.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, budżet, oświata, Witold Wróblewski
Do szkół wrócą gabinety dentystyczne. Jeden z pierwszych otwarty zostanie w Działdowie

Rząd przyjął projekt ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. W myśl przepisów organy prowadzące szkoły będą musiały odtworzyć działające przed laty w placówkach punkty dentystyczne. Jeśli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV