Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W tym tygodniu poznamy przyczynę śmierci 1,5 miesięcznego chłopczyka

Prosektorium, zdjęcie ze strony ZMS w Gdańsku

Cały weekend trwały czynności wyjaśniające śmierć niemowlęcia, który w piątek trafił do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Chłopczyk miał ciężkie obrażenia, przede wszystkim głowy. Mimo wysiłków lekarzy dziecko zmarło. Zatrzymano matkę i ojca oraz przesłuchano rodzinę, znajomych i sąsiadów. Aresztowano matkę, a ojca wypuszczono do domu. W tym tygodniu ma zostać powołany biegły, który przeprowadzi sekcję zwłok. Jeszcze prawdopodobnie dziś ciało 1,5 miesięcznego chłopczyka, który w piątek zmarł wskutek obrażeń zostanie przewieziony do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku. Jak potwierdził Polskiemu Radiu Olsztyn prokurator Mikołaj Górski z Prokuratury Olsztyn Południe trwają rozmowy w tej sprawie. Jeśli tak się stanie, pierwsze wyniki poznamy jutro.

Przypomnijmy, że w tej sprawie aresztowana jest matka dziecka, która usłyszała zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Ze względu na stan psychiczny sąd zdecydował o umieszczeniu 29-letniej kobiety w areszcie śledczym w Stargardzie Szczecińskim, gdzie jest oddział psychiatrii sądowej.

Rodzina nie była objęta procedurą Niebieskiej Karty i nie było tam wcześniej interwencji policji.

 

 

 

(Dgrzym/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, prokuratura, niemowle, sekcja zwłok
Nie żyje Krystyna Sienkiewicz

W nocy zmarła Krystyna Sienkiewicz - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, artystka kabaretowa. Miała 81 lat. Krystyna Sienkiewicz urodziła się 14 lutego 1935 roku w Ostrowi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV