Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W weekend zostanie zamknięty skrót przez Brzeziny. W marcu ruszy też remont ul. Jagiellońskiej

ulica Jagiellońska w Olsztynie. Fot. Andrzej Piedziewicz

Kierowcy-mieszkańcy największych sypialni Olsztyna bardzo byli zadowoleni z możliwości skrótu do al. Warszawskiej przez ul. Generała Maczka. Jednak na wniosek mieszkańców Brzezin skrót zostanie zamknięty w weekendy. Mieszkańcy tego osiedla  chcą mieć spokój chociaż w sobotę i niedzielę.

— Jest to kompromisowe rozwiązanie między jednym, a drugim osiedlem — powiedział Paweł Pliszka rzecznik prasowy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.
To kompromisowe rozwiązanie odpowiada kierowcom, dla których skrót jest ważny w dni powszednie, gdy jadą do pracy. To rozwiązanie zacznie obowiązywać za dwa tygodnie.

Kolejne utrudnienia czekają kierowców na Zatorzu. Niedługo zacznie się przebudowa ul. Jagiellońskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sybiraków do ul. Wrocławskiej. – Prace zaczną się na początku marca a mają zakończyć się na koniec czerwca – zapowiada Paweł Pliszka, rzecznik prasowy ZDZiT. Przed remontem zostanie usuniętych kilka drzew rosnących naprzeciwko byłych koszar wojskowych.

Objazd prawdopodobnie będzie następujący: jadąc od ronda Bema, na skrzyżowaniu z ul. Sybiraków skręcimy w ul. Reymonta, dalej w ul. Zamenhofa i ul. Wrocławską dojedziemy ponownie do ul. Jagiellońskiej

Trasa powrotna będzie prowadziła tą samą drogą, z jedną różnicą. Obecnie z ul. Reymonta nie można skręcić w lewo w kierunku skrzyżowania ulic Limanowskiego i Sybiraków. Jezdnia od przebudowy kilka lat temu jest rozdzielona barierkami. Wysepka zostanie jednak rozebrana. Byłby to więc tymczasowy powrót do dawnej organizacji ruchu w tym miejscu.

Część kierowców zapewne wybierze dojazd ulicami Bydgoską i Rataja. Dlatego jest propozycja, by nie ustawiać na skrzyżowaniu z ul. Sybiraków tymczasowej sygnalizacji świetlnej, ale utworzyć minirondo.

Natomiast autobusy komunikacji miejskiej zamkniętą ulicę objadą ul. Reymonta, Zientary-Malewskiej oraz Cichą i dalej ul. Poprzeczną koło cmentarza wrócą na stałą trasę.

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piorunujący występ Konrada Bukowieckiego! Nowy rekord Polski! [ZOBACZ VIDEO]

Konrad Bukowiecki nie przestaje zadziwiać - jeszcze niedawno mówił o tym, jak doskwiera mu kontuzja zmiażdżonego palca, tymczasem w czwartkowy wieczór pobił absolutny rekord Polski! Kulomiot...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV