Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Węgorzewie powstaje serial „Ostatni Wiking”

Łukasz Jedynasty, zdjęcie z youtube

Węgorzewianin Łukasz Jedynasty będzie kręcił serial „Ostatni Wiking”, którego akcja rozgrywa się m.in. w okolicach tego miasta. Portal wspieramkulture.pl wspomaga młodego reżysera w zgromadzeniu funduszu na produkcję filmu. Będzie to drugi offowy film Łukasza Jedynastego. Pierwszy pt. „Twoja Stara.Baśń” na portalu You Tube obejrzało 300 tys. widzów.

Scenariusz „Ostatniego Wikinga”  zakłada 12 odcinków komediowego serialu, jakiego jeszcze w Polsce nikt nie zrobił – zapewniają realizatorzy. Wszyscy pracują nad serialem za darmo a uzyskane od darczyńców środki przeznaczą na wizualne aspekty produkcji (scenografię, kostiumy).

Ze znanych osób, swój udział w serialu mieli potwierdzić m.in. Grzegorz Halama oraz Kazik Staszewski.

Zdjęcia zaczynają się w połowie czerwca w Warszawie, na Mazurach, w Pieninach i w Norwegii, a zakończą jesienią. Każdy, kto wspomoże finansowo projekt będzie miał możliwość wzięcia udziału w serialu jako statysta. Premiera planowana jest na początek 2018 roku.

Historia „Ostatniego Wikinga” zaczyna się 14 kwietnia 966 r., w dniu, kiedy Mieszko I ma przyjąć chrzest z rąk Ottona. Widzimy przygotowania do ceremonii na zamku w Gnieźnie. Jednocześnie na Mazurach, w grodzie mazurskich Wikingów Angerbørg (dzisiejsze Węgorzewo), w drewnianej osadzie żyją rdzenni mazurscy Wikingowie, którzy – w odróżnieniu od Wikingów ze Skandynawii – mają na swoich hełmach rogi. Jest to lud dzielny i sprawiedliwy, który ponad wyprawy wojenne, gwałty i grabieże przedkłada spokojne życie i łowienie ryb. Oczywiście, jak to w filmach bywa, sielanka nie trwa długo i spokojni dotąd mazurscy wojownicy będą musieli walczyć na śmierć i życie w pełnej przygód epickiej niezależnej komedii.


(wspieramkuluture/asocha)

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV