Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Węgorzewie trwa Międzynarodowy Jarmark Folkloru. Miłośnicy kultury ludowej przyjechali m.in. z Ukrainy i Hiszpanii

Fot.Facebook Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Jerzy Łapko

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę sierpnia, na węgorzewskim Placu Wolności rozpoczął się Międzynarodowy Jarmark Folkloru. Już po raz 42. wydarzenie to gromadzi wielbicieli autentycznej kultury ludowej z Polski i zagranicy – twórców, rzemieślników i rękodzielników, śpiewaków i muzykantów.

Podobnie jak w roku ubiegłym, swój kunszt śpiewaczy, taneczny i muzyczny zaprezentują wykonawcy z Polski oraz państw ościennych. Wyróżniający się wykonawcy z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskają promocję na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w roku 2020. Laureatem ubiegłorocznej edycji imprezy jest Piotr Krupski z Elbląga, który także dziś zaprezentował się w Węgorzewie.

00:00 / 00:00

Podczas Jarmarku odbywają się także pokazy rzemiosł tradycyjnych, warsztaty rękodzielnicze i zajęcia plastyczne. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli goście z Białorusi, Litwy, Polski, Rosji, Ukrainy i Hiszpanii.

Patronem medialnym tego wydarzenia jest Polskie Radio Olsztyn.
Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Smolajnach świętowano imieniny Ignacego Krasickiego. Była to uczta z prawdziwego zdarzenia

Imieniny Krasickiego - to tytuł imprezy zorganizowanej w pałacu biskupów warmińskich w Smolajnach koło Dobrego Miasta. Jak mówią przekazy historyczne - tutejszy pałac był ulubionym miejscem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV