Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W wyjątkowej scenerii Puszczy Piskiej można oglądać VI Mazurskie Wędrówki Teatralne

Stodoła Chochół. Fot. www.spychowo.olsztyn.lasy.gov.pl

Od tygodnia w wyjątkowym miejscu i wyjątkowej scenerii Puszczy Piskiej trwają VI Mazurskie Wędrówki Teatralne. Zapraszamy do „Artystycznej Stodoły Chochół”, której  gospodarzem jest nadleśnictwo Spychowo.

Do tej pory publiczność obejrzała już spektakl „Zające na kordonie” w reżyserii Krystiana Wieczyńskiego, czyli historie wpisane w pejzaż „Zielonej granicy” – pogranicza Polski i Prus Wschodnich lat 20. ubiegłego wieku.

A dziś i jutro „Dzika jabłoń” w reżyserii Jacka Malinowskiego. Autorem scenariusza jest Robert Wasielewski – dyrektor artystyczny Mazurskich Wędrówek Teatralnych, muzyk zespołu „Transkapela” i prezes Stowarzyszenia  Twórców i Orędowników Kultury Anima, które jest organizatorem Wędrówek Teatralnych.

Na scenie zobaczymy m.in. Katarzynę Siergiej z Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Mateusza Witczuka również związanego kiedyś z tym teatrem i aktorów-amatorów. „Dzika jabłoń” dziś i jutro o 19:30 w Artystycznej Stodole „Chochół” koło Świętajna.

Patronat nad VI Mazurskimi Wędrówkami Teatralnymi objęło Radio Olsztyn.

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Spychowo, Stodoła Chochół, Mazurskie Wędrówki Teatralne
Stodoła Chochół

Urszula Dyl-Nadolna ma dwie pasje i dwie profesje: jest leśnikiem po SGGW i artystką rzeźbiarką po warszawskiej ASP. Pochodzi z Mazur i po studiach na Mazury...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV