Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W związku z wirusem zamknięto wszystkie prywatne i publiczne placówki dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Zdjęcie jest ilustracją to tekstu.

Po dzieciach i młodzieży – czas na seniorów i osoby niepełnosprawne. Od dziś zamknięte są środowiskowe domy pomocy, centra i kluby integracji społecznej, dzienne domy i kluby seniora oraz warsztaty terapii zajęciowej.

Na razie do 25 marca zamknięto wszystkie prywatne i publiczne placówki dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Ale to nie oznacza, że samotne osoby pozostawione są same sobie.

W Olsztynie np. jak zapewniła Elżbieta Skaskiewicz, dyrektor MOPS-u, pracownicy socjalni typują osoby samotne i schorowane, by zapewnić im ciepły posiłek lub kupno podstawowych produktów żywnościowych, chemię i leki. Jeśli ktoś czułby się pominięty, to należy się skontaktować z MOPS-em. Oprócz tego w trosce o seniorów, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zarażeniem koronawirusem, mile widziana jest pomoc sąsiedzka i rodziny.

W pomoc seniorom i niepełnosprawnym osobom włączyły się jednostki wojsk obrony terytorialnej.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MOPS, senior, osoby niepełnosprawne, dom seniora
Seniorzy z gminy Biała Piska aktywnie spędzą czas. Samorząd zrealizuje projekt razem z litewskim partnerem

Gmina Biała Piska zaktywizuje seniorów. Po raz pierwszy samorząd będzie realizował projekt wspólnie z partnerem z Litwy. Pierwszy transgraniczny projekt gminnego samorządu jest skierowany do najstarszych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV