Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacje Jasia Fasoli

Wakacje Jasia Fasoli

To pewnie już jedna z ostatnich propozycji filmowo-wakacyjnych, pewnie powinienem był zacząć ten wakacyjny cykl od ,,Wakacji Jasia Fasoli”.

Mr  Bean, czyli Jaś Fasola, a tak faktycznie Rowan Atkinson, należy do moich filmowych ulubieńców, po pierwsze telewizyjnych, bo przecież Jasia Fasolę poznaliśmy dzięki serialom ,,Mr.Bean” i ,,Czarna Żmija”. To typowe brytyjskie sitcomy bazujące na specyficznym angielskim humorze, inteligencji twórców i widzów.

Telewizyjny sukces musiał zaprowadzić Rowana Atkinsona na duży ekran i zaprowadził. Powstało kilka dosyć zabawnych filmów, były to komedie wykorzystujące legendę i vis comica Atkinsona, przypomnę był to minicykl z Johnnym Englishem i ,,Jaś Fasola. Nadciąga totalny kataklizm”, no i oczywiście ,,Wakacje Jasia Fasoli” a my kochamy wakacyjne filmy.

Jaś Fasola też ma wakacje i dzięki zbiegowi okoliczności mógł wybrać się na południe Francji. Wyjazd do Francji, a zwłaszcza na południe jest zawsze czymś ekscytującym, przynajmniej w moim przypadku – kuchnia, wyjątkowo powabne panie, kolorowy tłum na ulicach, muzyka świata, słońce i Riwiera, plaże, jachty, nocne życie, to właśnie tam zmierzał ze swoją słynną walizeczką Jaś Fasola.

Proszę Państwa, wyjazd na wakacje to nie jest bułka z masłem, to poważna eskapada, bo zawsze pojawią się problemy: co zrobić z marudnym kotem, szczekającym psem, kto będzie podlewał kwiaty, odbierał pocztę, zapłaci rachunki, kto zajmie się chorą sąsiadką, kto kupi gazetę z programem na przyszły tydzień.

Trzeba dostać się na lotnisko, trzeba się kłócić całą drogę, a potem umrzeć ze strachu w samolocie. Wakacje to prawdziwy horror, a powrót z wakacji, to już zupełnie inna historia. Francuskie przygody Jasia Fasoli opowiedziane są ładnie, dowcipnie, ze swadą i fajnie pokazaną francuską prowincją i francuską nowoczesnością. Do tego ładna dziewczyna, akcja na planie filmowym i festiwal filmowy w Cannes, prawdziwy raj dla kinomana.

Nie zdradzę wielkiej tajemnicy, gdy powiem, że Jaś Fasola dociera na Lazurowe Wybrzeże i wszystko dobrze się kończy po paśmie niepowodzeń. To tylko komedyjka sprawnie zrealizowana i tego właśnie potrzebujemy, wakacyjnej zabawy, wakacyjnego odpoczynku, a Jaś Fasola spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Jeśli lubicie Jasia Fasolę, to sięgnijcie po film ,,To właśnie miłość”, Rowan Atkinson ma tam uroczy epizod, zabawny  i świadczący o jego wszechstronnych umiejętnościach aktorskich.

Kinoman

(jhop/łw)

ZOBACZ TAKŻE

  • MaturaMatura Czy pamiętacie Państwo skromny film Janusza Majewskiego "Mała matura 1947", przy […]
  • D-DayD-Day Lubię amerykańskie kino wojenne, a najbardziej wciągają mnie filmy opisujące inwazję […]
  • Wypożyczalnie płytWypożyczalnie płyt Z prawdziwym zdumieniem przyjąłem do wiadomości, że jedna z największych sieci […]
  • KomediowoKomediowo Dawno nie pisałem o komediach, więc nadrabiam zaległości i wracam do jakże […]
Więcej w film, kino, Jaś Fasola
Posterunek graniczny

Proszę Państwa w dalszym ciągu szukam filmów wakacyjnych, dzisiaj zaproszę Państwa do byłej Jugosławii, na mój ulubiony słodko-gorzki film o kraju, pewnie nie tylko moich marzeń,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV