Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
IMIENINY: Agnieszki, Amalii, Czecha
EUR: 4.1665 CHF: 3.4777
USD: 3.3693 GBP: 4.777
Logowanie
 

Wakacje to czas, gdy dzieci i młodzież sięgają po alkohol. Niemal codziennie policja odnotowuje takie przypadki

Wakacje to czas beztroski, zabawy i odpoczynku od obowiązków szkolnych. Niestety, jest to również czas, kiedy zdarza się, że dzieci i młodzież sięgają po alkohol.

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali czterech takich nieletnich. Policyjni wodniacy dostali zgłoszenie, że w Olsztynie na jednej z plaż jeziora Ukiel, dzieci w wieku od 10 do 15 lat piją alkohol i niebezpiecznie skaczą po pomoście. Na miejscu okazało się, że 15-latek ma rozcięty łuk brwiowy i zakrwawioną twarz, bo wcześniej przewrócił się na molo. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała chłopaka do szpitala.

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą także dwie 16- latki z Biskupca. Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie nietrzeźwe dziewczyny zaczęły się zbyt głośno zachowywać.

Jak już informowaliśmy, w tym tygodniu, w Lidzbarku Warmińskim na boisku jednej ze szkół, znaleziono kompletnie pijaną 15-latkę. Dziewczyna leżała na ziemi, bo nie była w stanie samodzielnie utrzymać równowagi. Na miejsce wezwano pogotowie, które z podejrzeniem zatrucia alkoholowego zabrało dziewczynę do szpitala w Olsztynie. Funkcjonariusze dotarli też do matki 15-latki. Kobieta była zaskoczona. Matka była przekonana, córka jest u sąsiadki.

Komenda Miejska Policji w Olsztynie prowadzi akcję „Bezpieczne Wakacje”, podczas których funkcjonariusze kontrolują miejsca niebezpieczne dla dzieci i młodzieży, a także monitorują środowiska osób nieletnich .Organizują też spotkania z uczestnikami zorganizowanych form wypoczynku na temat zasad bezpiecznych zachowań podczas wakacji.

 

Autor: BGajlewska
Redakcja BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, młodzież
Nastolatka piła na terenie szkoły

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali pijaną 15-letnią dziewczynę. Nastolatka przebywała na terenie jednej ze szkół podstawowych, przy hali sportowej. -We wskazane miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV