Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacje tuż, tuż. Rzecznik praw dziecka apeluje do samorządowców o przygotowanie bezpiecznych placów zabaw

Fot. Łukasz Węglewski

Prawo dziecka do wypoczynku, czasu wolnego i rekreacji to jedno z podstawowych praw człowieka – przypomniał rzecznik praw dziecka w piśmie do prezydentów miast, burmistrzów i wójtów, w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

Marek Michalak przypomniał władzom samorządowym m.in. o konieczności utrzymywania i doposażania istniejących placów zabaw oraz tworzenia nowych miejsc z przeznaczeniem na rodzinne miejsca zabaw.

Place zabaw i inne miejsca spędzania czasu wolnego muszą być dostępne, bezpieczne i przyjazne dla użytkowników. Zabawa jest czymś najbardziej właściwym dzieciństwu, a place zabaw to przede wszystkim miejsca radości i odpoczynku dla dzieci. To właśnie na nich najmłodsi budują swoją sprawność fizyczną, uczą się i rozwijają umiejętności społeczne, poznając zasady funkcjonowania w grupie

– napisał Marek Michalak.

Rzecznik praw dziecka zwrócił się do prezydentów miast, burmistrzów i wójtów o podjęcie wielopłaszczyznowych działań, by dzieci odpoczywały i bawiły się na w pełni bezpiecznych, dyspozycyjnych i gotowych do ich przyjęcia placach zabaw i innych miejscach rekreacji.

Plac zabaw, fot. pixabay

Redakcja: BSChromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, zabawa, plac zabaw
Miłośnicy zabytkowych samochodów zrobili niespodziankę pacjentom Szpitala Dziecięcego

Miłośnicy zabytkowej motoryzacji zorganizowali akcję pod hasłem "Leczymy zabytkiem - wizyta 2". Dzieci  na moment mogły w towarzystwie rodziców opuścić mury szpitala i zapomnieć o chorobie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV