Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacje z folklorem

Fot. Łukasz Węglewski

Wakacje są dla wielu z nas odpoczynkiem, ale niektórym na pewno kojarzą się też z zabawą i tańcem.

Podczas ostatniej Dziecinady rozmawialiśmy z osobami, które na pewno dużą część wakacji spędzają na parkiecie. Byli to młodzi tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”. Alicja i Tobiasz opowiedzieli nam, jak zaczęła się ich przygoda z „Warmią” oraz jak wyglądają ich treningi i zawody. Po rozmowie z naszymi gośćmi Madzia również, jako członkini zespołu, podzieliła się swoim doświadczeniem z „Warmią”.

Następnie w cotygodniowych Kulturałkach zaprezentowana została książka przeczytana ostatnio przez Julkę, czyli „Penny z Piekła Rodem” wydawnictwa Akapit Press.

W drugiej godzinie audycji ponownie mieliście okazję wygrać zaproszenie do Olsztyńskiego Planetarium w Konkursie Kosmicznym. Oprócz tego, Madzia zaproponowała swoje sposoby na nudę, gdy w wakacje pogoda za oknem nie dopisuje. Mogliście również usłyszeć kolejną część słuchowiska „Bajki odkurzone”.

Do usłyszenia w następną niedzielę!

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”. Fot. Łukasz Węglewski

(fcud/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziecinada, taniec
Meksykańcy artyści wystąpili w Szpitalu Dziecięcym

Tańce i skoczna meksykańska muzyka - taki koncert odbył się w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie w ramach Międzynarodowych Dni Folkloru "Warmia". Mali pacjenci byli zachwyceni występem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV