Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacyjne kurorty kuszą młodzież ofertami pracy

Wakacyjne kurorty kuszą młodych ofertami pracy

Okazuje się, że nie zawsze propozycje pracy są uczciwe. Nieco mniejsze zarobki, ale za to jasne warunki zatrudnienia oferuje np. Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w Elblągu.

– Na chętnych czekają oferty typowo wakacyjne, choć nie tylko. Lato można wykorzystać na przyuczenie się do zawodów takich jak piekarz, stolarz, mechanik samochodowy – podkreśla Nina Nowakowska z Ochotniczego Hufca Pracy w Elblągu.

00:00 / 00:00

Podczas wakacji pracodawcy oferują najczęściej umowy o dzieło bądź na zlecenie. Jak tłumaczą w ten sposób oszczędzają na zatrudnieniu – dodaje Iwona Radej, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.

00:00 / 00:00

Z usług Ochotniczych Hufców Pracy mogą korzystać osoby niepełnoletnie, potrzebna jest tylko zgoda rodzica. Warto mieć książeczkę sanepidu, gdyż jest ona niezbędna do pracy na przykład w gastronomi.

 

(aol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, OHP, wakacje
Więcej miejsc pracy, niższe bezrobocie i wyższe pensje

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, województwo warmińsko-mazurskie dogania bardziej rozwinięte regiony. Z danych GUS wynika, że przeciętne wynagrodzenia w 12 województwach są niższe od średniej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV