Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach. W Elblągu większość placówek zapłaci za nie z własnej kieszeni

Fot. D.Grzymska

Kilkanaście elbląskich szkół i przedszkoli rozpoczyna wakacyjne remonty. W dużej części fundusze na te prace placówki zdobyły same i wykonają je także własnymi siłami.

Wyjątkiem jest Zespół Szkół Mechanicznych, który zaczyna I etap większej modernizacji, na którą miasto wyda 200 tysięcy złotych. Wyjątkiem są także przedszkola, które tworzą dodatkowe grupy.

Wszystkie placówki mają plany remontowe. W niektórych to drobne prace, odświeżanie czy malowanie, które wykonają szkolni konserwatorzy

– tłumaczy Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji.

Inaczej jest w Mechaniku, tam idzie wsparcie miasta, na początek na wymianę instalacji elektrycznej. To dlatego, że obiekt wymaga kompleksowego remontu i dużych nakładów.

Nowością po latach jest tworzenie nowych grup przedszkolnych. Jak wyjaśnia Małgorzata Sowicka, wzrasta zainteresowanie miejskimi placówkami, potrzeba w nich więcej miejsc. Dlatego w przedszkolach przy Bażyńskiego i Browarnej powstaną cztery nowe oddziały.

Wakacyjne remonty w elbląskich szkołach i przedszkolach powinny zostać zakończone przed 1 września.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, Elbląg, szkoła
Ruszył internetowy nabór wniosków do programu „Dobry start”. Wyprawka szkolna trafia do 4,5 miliona dzieci

Rozpoczął się nabór wniosków do programu Dobry start, czyli 300 złotych na wyprawkę szkolną. - Rodzice i opiekunowie mogą je składać od wczoraj drogą internetową -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV