DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Walczyły do ostatniej sekundy i wygrały!

Koszykarki KKS. Fot. Łukasz Węglewski

Emocje sięgały zenitu do ostatniej minuty meczu, ale ostatecznie koszykarki KKS Olsztyn wygrały u siebie kolejne pierwszoligowe spotkanie. Tym razem olsztynianki pokonały młody, ale wysoki zespół SMS-u PZkosz Łomianki 65:62.

W czwartej kwarcie z gry wykluczone zostały liderki KKSu – Ksenia Zajączkowska i Joanna Markiewicz. Dodajmy, że olsztyński zespół prowadził w drugiej kwarcie 37:31. Potem przewaga stopniowo topniała, ale udało się doprowadzić do zwycięstwa.

– Najbardziej bałem się strefy, którą niestety zbyt wcześnie postawił zespół z Łomianek. To jest naszą klątwą – nie potrwafiy cierpliwie rozbijać strefy i wtedy stopniała nasza przewaga. Cieszę się z tego zwycięstwa z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że pod koniec mieliśmy bardzo przetrzebiony skład, a mimo to nasze młode zawodniczki potrafiły wydrzeć tę wygraną – mówi trener KKSu, Tomasz Sztąberski

00:00 / 00:00

Najwięcej punktów , bo 23, na konto KKSu zdobyła skrzydłowa Joanna Markiewicz

Niestety musimy popracować nad trzecią kwartą. Jest przerwa, po której wiemy, nad czym mamy pracować, ale wychodzimy i ta część spotkania najczęściej jest zła w naszym wykonaniu. Ale gramy do końca i całym sercem.

– przyznała Joanna Markiewicz.

Dodajmy, że sztab szkoleniowy SMS-u PzKosz Łomianki odmówił komentarza po przegranym o zaledwie 3 punkty spotkaniu. Stwierdzono nawet, że… nie ma tak głównego trenera.

Autor/redakcja: K. Piasecka

Więcej w koszykówka, Tomasz Sztąberski, Joanna Markiewicz, KKS Olsztyn
Tomasz Sztąberski: Wierzę w to, że dziewczyny w końcu się przełamią

Koszykarki KKS-u Olsztyn we własnej hali zagrają z AZS-em Uniwersytet Warszawski. Podopieczne Tomasz Sztąberskiego po ostatniej porażce w Bydgoszczy zajmują teraz przedostatnie miejsce w tabeli, a...