Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Waldemar Klocek: Mateusz Morawiecki jest najbardziej zapracowaną osobą w Polsce. Wicepremier odbierze w Olsztynie statuetkę Klubu Biznesu

Waldemar Klocek – prezes Warmińsko- Mazurskiego Klubu Biznesu. Fot. BSC

O organizowanej wieczorem w Olsztynie 24. gali „Osobowość Roku Warmii i Mazur” – mówił w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn prezes Warmińsko- Mazurskiego Klubu Biznesu Waldemar Klocek.

Waldemar Klocek zdradził, że honorową statuetkę gali otrzyma minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Do końca nie da się odejść od polityki, tym bardziej, że od 2001 roku przyznawana jest także honorowa osobowość Warmii i Mazur. Jest to statuetka dla osób, które w szczególny sposób się wyróżniły, czy dbają o gospodarkę. Do tej pory statuetki dostali: premier Jerzy Buzek, Leszek Balcerowicz, Lech Wałęsa. W tym roku tradycji stanie się zadość i statuetkę otrzyma osoba ze świata gospodarki – jest to wicepremier Mateusz Morawiecki. Bardzo dobrze sobie radzi w tych trudnych warunkach rynkowych.

Zdaniem prezesa Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu wicepremier Mateusz Morawiecki wszczepił społeczeństwu wiarę w to, że gospodarka może bardzo dobrze funkcjonować i nie musi podlegać wahaniom politycznym.

To jest najbardziej zapracowana osoba w Polsce, bo prowadzi finanse, i rozwój, i gospodarkę, więc wziął na siebie bardzo dużo. Czy da radę?

Oprócz honorowej, statuetki przyznane zostaną w czterech kategoriach.

Statuetki dajemy osobom bezpośrednio związanym z Warmią i Mazurami, choć nie zawsze tutaj mieszkającym. W jednym przypadku właśnie tak będzie. W tym roku nagrodzimy w kategoriach: nauka, edukacja, sport i działalność humanitarna.

W Porannych Pytaniach prezes Waldemar Klocek mówił między innymi o obecnej sytuacji gospodarczej Polski.

Mówi się o tym, że sytuacja gospodarcza im bliżej końca roku będzie się pogarszać (…) Na to trzeba być przygotowanym. Biznes nie polega na tym, że z miesiąca na miesiąc podlegamy koniunkturalnym zmianom. Musimy pracować w dłuższym interwale czasu i dopiero za jakiś czas możemy odczuć skutki poprawy, bądź dekoniunktury. Sięgamy też po projekty unijne i można powiedzieć, że rząd jest szybszy niż samorządy. Samorządy trochę przespały i dopiero bardzo powoli to wszystko zaczyna się rozkręcać

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Waldemarem Klockiem

00:00 / 00:00
(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biznes, Waldemar Klocek, Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu, Morawiecki
Debata o systemie podatkowym i eksperymentach w Finlandii i Szwecji

O rezygnacji z jednolitego podatku, projekcie nowelizacji ustawy o PIT i CIT oraz eksperymentach szwedzkich i finlandzkich z bezrobotnymi i czasem pracy, to główne tematy Debaty...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV