Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Walentynki morsów

Morsy ze stowarzyszenia „Kąpiący się zimą”. Fot. Łukasz Węglewski

Morsy ze Szczytna kontynuują świętowanie. W sobotę o 11:00 obchody święta zakochanych rozpoczną się przeciąganiem liny między morsami a bokserami.

Następnie służby ratownicze pokażą w jaki sposób bezpiecznie poruszać się na lodzie oraz jak się zachować, gdy zobaczymy tonącego. Oprócz wspólnego wejścia do wody, główną atrakcją będzie bieg na 5 kilometrów wokół jeziora Domowego Dużego. Dla każdego uczestnika przygotowano pamiątkowy medal.

W imprezie mogą uczestniczyć również osoby, które po raz pierwszy chciałyby wejść do lodowatej wody. To właśnie dla nich Stowarzyszenie Morsy Szczytno przygotowało krótkie wykłady. Wieloletni mors Jarosław Kordek dodaje, że trzeba wziąć ze sobą tylko ręcznik, ponieważ szczycieńskie morsy preferują – jak to określił – „hardcorowe wejścia”, czyli bez czapek, rękawiczek i butów.

Trzydniowy Piknik Walentynkowy w Szczytnie zakończy się w niedzielę w południe wspólnym wejściem do wody w nurkowisku na jeziorze Kulka pod Szczytnem.

(podb/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przygotowania taneczne do akcji Nazywam się miliard. Fot. M. Zbrożek
Kobiety zatańczą przeciwko przemocy

Nazywam się Miliard (One Billion Rising) to ogólnoświatowa akcja przeciwko molestowaniu i przemocy wobec kobiet. Od 2013 r w Walentynki w wielu miejscach świata odbywa się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV