DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Walka z czasem wokół Pól Grunwaldu. Maciej Bodnar i Anna Plichta najszybsi w Stębarku

Maciej Bodnar. Fot. FB Maciej Bodnar

Maciej Bodnar drugi rok z rzędu został mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas, rozgrywanej wokół Pól Grunwaldzkich. Wśród pań najlepsza była Anna Plichta.

Kolarz na co dzień reprezentujący barwy drużyny BORA-hansgrohe przyznał po wyścigu, że bardzo cieszy się z kolejnego tytułu mistrza kraju.

00:00 / 00:00

Srebrny medal zdobył Kamil Gradek z drużyny CCC, a brązowym medalistą został Marcin Białobłocki z Nopinz Symec.

Mistrzynią Polski została Anna Plichta, która pokonała trasę w czasie 30 minut i 2 sekundy. Na mecie powiedziała, że wyciągnęła wnioski po ubiegłorocznym starcie, kiedy to zajęła czwarte miejsce.

Wicemistrzostwo Polski wywalczyła pochodząca z Barczewa Małgorzata Jasińska. Po wyścigu przyznała, że taki wynik jest dla niej jak wygrana, ponieważ w ostatnich miesiącach zmaga się z różnego rodzaju problemami.

Trzecie miejsce zajęła Aurela Nerlo.

Autor: M. Wiśniewska
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Małgorzata Jasińska, maciej bodnar, Mistrzostwa Polski w kolarstwie
Małgorzata Jasińska podsumowała znakomity sezon

Podwójna mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym i piąta zawodniczka świata Małgorzata Jasińska spotkała się z kibicami w rodzinnym Barczewie. Sezon 2018 był jak dotąd jej najlepszym...