Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wandal skazany. 23-latek zdewastował kościół w Olecku

fot. Przemysław Getka

Jest wyrok w sprawie dewastacji kościoła w Olecku. Sąd Rejonowy uznał winę 23-latka i skazał mężczyznę na siedem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Olecku. W niedzielę rano wierni zauważyli czarne napisy na drzwiach kościoła, a także bocznych ścianach świątyni i murowanym ogrodzeniu: „Katolicyzm zwodzi” i „Nie wódź”. Miesiąc później policja zatrzymała podejrzanego w tej sprawie 23-latka, który od niedawna przebywał w Olecku. Pomocne w ujawnieniu sprawcy okazało się nagranie z miejskiego monitoringu.

Mężczyzna usłyszał zarzut obrazy uczyć religijnych oraz zniszczenia mienia. Przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem. Podczas procesu przed Sądem Rejonowym w Olecku dobrowolnie poddał się karze. 23-latek musi też pokryć koszty usunięcia napisów. Te oszacowano na prawie 2 tysiące złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: A. Socha/M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół, wyrok, wandal, dewastacja
Jest wyrok w procesie byłej warmińsko-mazurskiej konserwator zabytków. Barbara Z. była oskarżona o popełnienie sześciu przestępstw

Na 3 tysiące złotych grzywny skazał sąd rejonowy w Olsztynie byłą warmińsko-mazurską konserwator zabytków Barbarę Z. za urzędnicze przestępstwo przekroczenia uprawnień. Uniewinnił ją natomiast od zarzutów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV