Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wandale nie dają za wygraną

Kilka dni temu wandale zniszczyli wiatę Ania na czerwonym szlaku. Teraz budowla straciła już nie tylko dach, ale i słupy tworzące konstrukcję. Fot. Kamil Zimnicki

Kilka dni temu informowaliśmy, że chuligani zniszczyli wiatę Ania w elbląskiej Bażantarni.

Zieleń Miejska obiecała, że do końca kwietnia wiatę wyremontuje, a koszt napraw oszacowała na tysiąc złotych. Teraz po kolejnej dewastacji już nie ma mowy o naprawach, wiatę trzeba budować na nowo. Budowla straciła już nie tylko dach, ale i słupy tworzące konstrukcję – wyjaśnia Kamil Zimnicki z elbląskiego oddziału PTTK.

00:00 / 00:00

O pomoc w znalezieniu chuliganów policja prosi mieszkańców i apeluje o szybkie zgłaszanie takich aktów wandalizmu, bo to pomoże w szybkim zatrzymaniu i ukaraniu przestępców. Jak powiedział aspirant Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, za niszczenie mienia komunalnego grozi nawet 5 lat więzienia.

00:00 / 00:00

Elbląska Zieleń Miejska obiecuje, że zbuduje wiatę na nowo. Będzie to kosztować około 6 tysięcy złotych. Jest szansa, że obiekt wróci na czerwony szlak w Miejskim Lesie Bażantarnia jeszcze przed majówką. (mstan/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wandale
Zatrzymani wandale z Parku Kusocińskiego

Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o uszkodzenie 34 ławek i zniszczenie 7 drzewek w Parku Kusocińskiego w Olsztynie. Funkcjonariusze ustalili, że 23-letni Tomasz Ch. i 20-letni Mateusz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV