Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wandale niszczą Olsztyn. Po rowerach miejskich zaczęli dewastować biletomaty

Biletomat. Fot. Ł.Węglewski

Niedawno głośno było o dewastowaniu miejskich rowerów. Teraz uszkodzone zostały czytniki kart płatniczych w biletomatach wzdłuż linii tramwajowej na przystankach Witosa, Płoskiego czy Galeria Warmińska.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zgłosił je do naprawy. Sprawa zostanie przekazana policji.

Problem wandalizmu narasta, bo w całym 2018 roku w ten sposób uszkodzonych zostało osiem biletomatów, a od początku tego roku już dwanaście. Naprawione zostały trzy takie urządzenia, a naprawa jednego kosztuje od 4 do 7 tysięcy złotych.

Tylko w miniony weekend uszkodzone zostały trzy biletomaty stacjonarne. W jednym, przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, rozbito szybę na pulpicie. W kolejnych dwóch, przy ul. Limanowskiego oraz skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Pstrowskiego, uszkodzone zostały czytniki kart.

Do czasu ich naprawy nie będzie możliwości dokonania opłat przy użyciu karty płatniczej. Olsztyński Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu apeluje do osób, które są świadkami niszczenia biletomatów lub rowerów miejskich by nie przechodziły obojętnie. Jeśli obawiamy się zwrócić takiej osobie uwagę, zróbmy zdjęcie i prześlijmy je do straży miejskiej lub policji, albo zadzwońmy do odpowiednich służb.

Biletomat. Fot. Łukasz Węglewski

Biletomat – doładowanie kartą. Fot. Łukasz Węglewski

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olszty, wandal, wandale, karty płatnicze
Zniszczyli trzy wiaty przystankowe na jednej z ulic Elbląga. Wandale byli pijani

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani dzięki informacji osoby, która widziała zdarzenie. Wiaty przystankowe zniszczono na ulicy Grota-Roweckiego. - Szybka reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie chuliganów na gorącym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV