Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wandale zniszczyli ławki i stoły w Kadynach. Wyrwano także płotki ogradzające cały teren wypoczynkowy

Fot. Nadleśnictwo Elbląg

Akt wandalizmu na Wysoczyźnie Elbląskiej. Zniszczona została leśna infrastruktura turystyczna. Przy drodze dojazdowej na plażę w Kadynach zdewastowano drewniane ławki oraz stoły.

Jak informuje Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg połamane i wyrwane zostały stoły, a także płotki ogradzające cały teren wypoczynkowy. Poniszczone elementy zostaną uprzątnięte, by nie stanowiły zagrożenia. Na razie nie wiadomo, czy pojawią się nowe stoły i ławki. Leśnicy apelują, o poszanowanie przygotowanej przez nich infrastruktury, która ma służyć zarówno mieszkańcom jak i turystom.

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg co roku wykonują prace przygotowawcze przed każdym sezonem turystyczny, dokonując przeglądów istniejących obiektów takich jak wiaty, schody, wieże obserwacyjne, ławki, znaki kierunkowe, tablice informacyjne i edukacyjne praz mostki.

Dodatkowo co jakiś czas leśnicy starają się wzbogacać infrastrukturę turystyczną, aby las stawał się bardziej atrakcyjny i dostępny dla wszystkich odwiedzających. Najnowszą z przeprowadzonych inwestycji jest budowa schodów na punkt widokowy w Kadynach.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

Fot. Nadleśnictwo Elbląg

Fot. Nadleśnictwo Elbląg

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wandalizm
Rysunki i napisy na kościele w Olecku. Policja szuka wandala

Policja szuka wandala, który namalował sprayem napisy i rysunki na kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku. Dochodzenie prowadzone jest w kierunku zniszczenia mienia i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV