Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wandale zniszczyli plenerową wystawę w Giżycku. Wiemy, kiedy staną przed sądem

Wystawa „Nasza droga do wolności”

Akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom oskarżonym o zniszczenie plenerowej wystawy pt. „Nasza droga do wolności” prezentowanej w Giżycku trafił do miejscowego sądu rejonowego. Proces rozpocznie się 17 kwietnia – podał rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Jak przekazał rzecznik SO w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, komenda powiatowa policji w Giżycku skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko Krystianowi W. i Marcinowi Z. podejrzanym o zniszczenie wystawy pt. „Nasza droga do wolności” w Giżycku.

Do aktu wandalizmu doszło w nocy z 15 na 16 czerwca ubiegłego roku na alei Pasaż Portowy w Giżycku, gdzie w ramach wystawy pt. „Nasza droga do wolności” zaprezentowano kilkadziesiąt fotogramów przedstawiających drogę Polski od zniewolenia do odzyskania wolności.

Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o to, że publicznie i z błahego powodu, uderzając pięściami, zniszczyli nie mniej niż 14 tablic tej plenerowej wystawy. Straty powstałe w wyniku tego chuligańskiego wybryku zostały oszacowane na ponad 600 zł na szkodę Stowarzyszenia Wolne Miasto Giżycko, organizatora wystawy.

 

Autor: Agnieszka Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, wystawa, wandale, zniszczenia, Nasza droga do wolności
Dla kilkudziesięciu złotych zabił zwierzęta objęte ochroną. Kłusownik stanie przed sądem

Kłusownik z Morąga zabił dwa łosie - klępę i byka. Zwierzęta te od 2001 roku są pod ochroną - mówi oficer prasowy ostródzkiej policji młodszy aspirant...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV