Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wandale zniszczyli wieżę kościoła w Olsztynie. Trzeba było wstrzymać prace remontowe

Rusztowanie przy wieży kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Fot. A. Skrago

Wstrzymanie prac remontowych, straty, które na razie szacowane są na kilkanaście tysięcy złotych – to efekt działań dwóch mężczyzn, którzy w nocy weszli na rusztowanie ustawione przy wieży kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie.

Jakie dokładnie straty spowodowało ich zachowanie – na razie nie można tego ocenić, bo ekipa budowlana nie może wejść na wieżę. Najpierw konieczne jest sprawdzenie, czy rusztowanie nie zostało uszkodzone. Wiadomo jednak, że straty są. Jakieś elementy zostały naruszone, na ziemię spadały potłuczone dachówki. Jak zapewnia proboszcz parafii ksiądz Janusz Wieszczyński, teren jest zabezpieczony, ale wandalom udało się przedostać na rusztowanie.

00:00 / 00:00

Prawdopodobnie dopiero jutro będzie można wejść na wieżę i ocenić straty spowodowane przez wandali. W tej sprawie będzie interweniował także Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Według wstępnych ustaleń 35-latek i 24-latek byli pijani. Na ziemię sprowadzali ich policjanci i strażacy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Wieża kościoła przy ulicy Kopernika uważana jest za najwyższy punkt w Olsztynie. Prowadzone są tam prace m.in. oczyszczania elewacji. Mają potrwać do końca roku.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wieża, wandale, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Na prywatnej posesji w Łajsach pod Pieniężnem ktoś zniszczył dwie drewniane kapliczki

Obie mają formę rzeźb. Jedna z nich poświęcona jest Żołnierzom Wyklętym, druga pomordowanym na Wschodzie Polakom. Obie oblano czerwoną farbą, przekreślono patriotyczne elementy i napisano: „PZPR+”....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV