Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury chcą wykorzystać szansę na promocję regionu przy Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej

Fot. Aleksandra Skrago

Do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zostało niespełna 5 miesięcy, a wciąż nie wiadomo, czy i w jaki sposób Warmia i Mazury będą chciały skorzystać na przypływie turystów – kibiców także do Obwodu Kalinigradzkiego.

Mówił o tym podczas konferencji prasowej poseł Kukiz’ 15 Andrzej Maciejewski, który uważa, że region i jego władze nie mają pomysłu na to, jak wykorzystać zbliżający się Mundial z korzyścią dla Warmii i Mazur. Świadczyć ma o tym brak koordynacji działań promocyjnych regionu.

00:00 / 00:00

Wojciech Kossakowski z PiS jest przekonany, że akcja promocyjna zostanie przygotowana na czas, dzięki czemu kibice zostaną zachęceni do skorzystania z bazy noclegowej na Warmii i Mazurach. – Na pewno my jako rząd, jak i województwo, wystosują taką ofertę.

00:00 / 00:00

W Kaliningradzie zostaną rozegrane 4 mecze – zagrają m.in. Anglia, Belgia, Nigeria i Hiszpania.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Obwód Kaliningradzki, mundial, kibice, kukiz15
„Biedniejsze samorządy Warmii i Mazur czekały na przyjęcie programu Polska-Rosja”. Poseł Adam Ołdakowski gościem Porannych Pytań

Gościem parlamentarnych Porannych Pytań był poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Ołdakowski. Rozmawiano między innymi o programie transgranicznym Polska-Rosja, niedzielach wolnych od handlu i politycznym podsumowaniu roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV