Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury jednym z trzech europejskich regionów wspierających młodych w znalezieniu pracy

Projektu FOLM (From Outdoors to Labour Market), czyli Z natury do rynku pracy

Startuje pilotaż międzynarodowego projektu pod hasłem „Z natury do rynku pracy”. Będzie on realizowany w trzech europejskich regionach: hiszpańskiej Kantabrii, irlandzkim Mid West oraz na Warmii i Mazurach.

Jego głównym celem jest wsparcie młodych osób w wieku od 20 do 29 lat, które nie uczą się, nie pracują i pracy… nie szukają. Chodzi o to, by zaczęły jej szukać i ją znalazły. Dlatego metody stosowane w projekcie będą dalekie od standardowych.

W warmińsko-mazurskiem 10 uczestników weźmie udział w tygodniowej wyprawie do Lasów Łańskich. Będą im towarzyszyli doświadczeni trenerzy. Z dala od cywilizacji i codziennych udogodnień, zdani na siły swoje i zespołu, będą poznawali własne predyspozycje i możliwości.

Potem zaplanowano cały proces wsparcia: szkolenia indywidualne i spotkania z trenerami, psychologami, którzy pomogą dobrać odpowiednie narzędzia pracy. Powstanie też platforma, która skupi przedsiębiorców i ich oferty dla uczestników projektu.

Do końca 2020 roku z projektu „Z natury do rynku pracy” ma skorzystać około tysiąca osób , w tym 330 z Warmii i Mazur. Partnerem akcji jest Bank Żywności w Olsztynie, a liderem Centrum Innowacyjnej Edukacji. Patronat nad projektem objęło Radio Olsztyn.

Projektu FOLM (From Outdoors to Labour Market), czyli Z natury do rynku pracy

Projektu FOLM (From Outdoors to Labour Market), czyli Z natury do rynku pracy

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, las, praca
W lesie komunalnym w Elblągu staną odłownie na dziki

Dwie odłownie, mające zmniejszyć populację dzików, staną w lesie komunalnym w Elblągu. To efekt rozporządzenia powiatowego lekarza weterynarii w związku z wirusem afrykańskiego pomoru świń. Jedna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV