Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury: kolejne przypadki SARS-Cov-2, coraz więcej osób objętych kwarantanną

Wieczorem potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Jak poinformował rzecznik wojewody Krzysztof Guzek, jest to mężczyzna w sile wieku, który przebywa w kwarantannie domowej.

Od rana w regionie potwierdzono pięć nowych zakażeń. Wzrosła też liczba osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym – wynika z danych przekazanych przez służby wojewody warmińsko-mazurskiego.

Obecnie, w związku z koronawirusem, w szpitalu w Ostródzie hospitalizowane są 74 osoby, z czego 12 zakażonych jest patogenem  wywołującym chorobę o nazwie COVID-19.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 17 mieszkańców Warmii i Mazur. Dwie z nich przebywają w kwarantannie domowej, a troje w szpitalu w Gdańsku.

Z dziennego raportu służb wojewody wynika, że w regionie 728 osób objętych jest kwarantanną domową, a 1173 kwarantanną po powrocie do kraju. Z kolei 1626 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wirus, uwaga, pilne, koronawirus
Pacjent zero opuścił szpital. „Mam wzorowe wyniki i jestem szczęśliwy”

Mieczysław Opałka, pacjent zero zakażony koranawirusem, opuścił szpital w Zielonej Górze. Objawy wirusa ujawniły się u 66-latka tuż po powrocie z Niemiec. Trzy dni temu Szpital...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV