Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury stawiają na uzdrowiska

Tężnie solankowe w Gołdapi. Fot Alicja Kulik

Gołdap, Lidzbark Warmiński i Miłomłyn dostaną dofinansowanie na rozbudowę infrastruktury uzdrowiskowej na Warmii i Mazurach.

To w sumie ponad 8 milionów 800 tysięcy złotych. W konkursie rozstrzygniętym przez samorząd województwa najwyższe dofinansowanie – ponad 7 milionów złotych – przyznano Gołdapi, która jest jedynym do tej pory miastem na Warmii i Mazurach posiadającym status uzdrowiska. Do końca przyszłego roku wokół skweru w centrum miasta powstaną nowe chodniki i nawierzchnie ulic, a także tzw. mała architektura i linarium, czyli sieć lin służących do zabaw sprawnościowych. Wzdłuż ulicy Stadionowej powstanie ciąg pieszo-rowerowy, który połączy promenadę zdrojową ze wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo.

Dofinansowanie przyznano również dwóm miejscowościom, które w ubiegłym roku zostały uznane za obszary ochrony uzdrowiskowej. W przyszłości – po wybudowaniu odpowiedniej infrastruktury, w tym zakładów leczniczych – będą mogły ubiegać się o status uzdrowisk. Lidzbark Warmiński otrzymał ponad 1 milion 200 tysięcy złotych na rewitalizację kompleksu parkowego leżącego w dolinie rzeki Symsarny. Gminie Miłomłyn przyznano natomiast prawie 470 tysięcy złotych na stworzenie leśnego parku uzdrowiskowego, z którego będą korzystać mieszkańcy i przyszli kuracjusze.

 

(gol/pap/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dofinansowanie
Mają kłopoty, bo zabrali ministrantom puszkę z datkami

Policjanci z Ełku zatrzymali trzy osoby, które okradły ministrantów, gdy ci przed klatką schodową czekali na księdza odwiedzającego wiernych. W puszce - według chłopców - było...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV