Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury z rekordowym wykorzystaniem środków i pomocy żywnościowej dla najuboższych

Polski Bank Żywności. Fot. Kuba Troć

W programie „Pomoc żywnościowa na lata 2014-2020” uczestniczy 109 gmin, w minionym roku do potrzebujących w regionie trafiło ponad 5 tysięcy ton żywności o wartości 25 milionów złotych.

Teraz żywność trafi do jeszcze większej liczby beneficjentów, bo zmieniły się kryteria dochodowe – mówi Wojciech Boguta z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie.

Szczególnie dotyczy to osób samotnych, bo dotychczasowe kryterium to było 1268 złotych na osobę samotną, a od października jest 1402 złote. Część osób, które do tej pory nie mogły korzystać z tego programu teraz będzie mogło skorzystać.

Jak podkreślił dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ksiądz Paweł Zięba osoby potrzebujące mogą także uczestniczyć w szkoleniach.

Wiele towarzyszących działań pomaga beneficjentom programu nauczyć się innego spojrzenia na żywność, na wydatkowanie pieniędzy i innego podejścia do tego co mamy, żeby nie marnować żywności i kupować odpowiednią ilość pożywienia.

Program wspiera wiele instytucji, między innymi Banki Żywności, Caritas, PCK i Polski Komitet Pomocy Społecznej.
Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, Caritas, pck, pomoc żywnościowa, Banki Żywności
Polacy marnują rocznie około 9 milionów ton żywności. Czy idea Foodsharingu rozwiąże ten problem?

Polacy marnują rocznie około 9 milionów ton żywności. W całej Unii Europejskiej marnuje się jej prawie 90 milionów ton. Statystyczny Europejczyk wyrzuca do kosza ponad 90...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV